Giełdowy biznes plan

gra na giełdzie to dobry
biznes, ale nie dla każdego

W Polsce istnieje całkiem spora grupa inwestorów giełdowych, których biznes plan nosi tytuł: Inwestowanie lub Gra na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie mogą pochwalić się dużym zwrotem z tej inwestycji Inwestowanie na GPW to taki sam biznes, jak każdy inny.  Niestety, ale jak każdy inny biznes nie jest to praca dla każdego i nie każdy gracz … przepraszam inwestor… odniesie na GPW sukces.

Z obserwacji wielu blogów, które prowadzone są w Internecie przez graczy giełdowych można wnioskować, że ten biznes cieszy się umiarkowanym powodzeniem. Nakłady inwestycyjne związane  z tym biznesem są stosunkowo niewielkie, bo ograniczają się do komputera i specjalistycznego oprogramowania, które jest bardzo pomocne, szczególnie dla prowadzenia analizy technicznej. Posiadanie oprogramowania nie jest jednak warunkiem koniecznym dla wejścia w ten biznes, ponieważ jest wiele portali, które oferują obserwację giełdy online i dostarczają na swoich stronach internetowych wystarczające narzędzia do analizy technicznej. Koszty początkowe jakie musi ponieść inwestor to środki pieniężne konieczne na zakup akcji. Z tym może być problem, ale wiele banków proponuje kredyt na zakup akcji. W każdym razie można zacząć grę na giełdzie wykorzystując własne oszczędności. Warto zacząć od małych sum i sprawdzić, jak radzimy sobie w tym biznesie.

Czy ten biznes opłaca się, okaże się bardzo szybko. Wyniki operacji giełdowych pokażą inwestorowi, czy ma wystarczającą wiedzę i … szczęście, aby gra na giełdzie stała się jego biznesem. Z tego biznesu można bardzo szybko wyjść, jeżeli okaże się, że nie jest to zajęcie dla nas.

W biznes planie Gra na Giełdzie jednym z ważniejszych elementów jest wypracowanie właściwej analizy marketingowej gracza, czyli strategii gry.

Najbardziej popularne strategie gry na giełdzie to:

  •  Kup i Trzymaj strategia defensywna. Czekamy, aż kurs wzrośnie do określonego poziomu lub liczymy na dywidendę.
  • Inwestycja w określone spółki lub branże – wykorzystujemy albo swoją wiedzę z analizy fundamentalnej lub podążamy za aktualnymi trendami giełdowymi
  • Inwestycje w spółki, które przynoszą zyski – strategia defensywna. Czekamy głównie na dywidendę,
  • Inwestycje w spółki, które przynoszą straty i w spółki z NewConnect– strategia bardzo ryzykowna i dla doświadczonych graczy,
  • Strategia analizy technicznej – dla doświadczonych graczy, którzy znają tajniki analizy technicznej. Inwestujemy w to na co wskazują „wykresy”
  • Strategia wybranych wskaźników – najczęściej jest to wskaźnik P/E, czyli ceny akcji do zysku na akcję,
  • Strategia mieszana – doświadczeni gracze czerpią z całej swojej wiedzy i nie kierują się jedną strategią. Swoje decyzje inwestycyjne o zakupie i sprzedaży akcji podejmują na podstawie obserwacji wielu czynników, analiz i doświadczenia.

Biznes Gra na Giełdzie nie jest biznesem łatwym, ale może być biznesem o bardzo wysokiej stopie zwrotu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.